Real Madrid dočekao je Valenciju na svom pomoćnom stadionu Alfredo di Stefano u derbiju 29. kola španjolske La Lige i svladao je s 3:0.

Iako je u ranom dijelu susreta Real bio taj koji je imao loptu u svom posjedu, Valencia je opasnije prijetila, a u 21. minuti su i zatresli mrežu domaćina. Soler je proigrao Maxija Gomeza, a ovaj petom proigrava Rodriga koji lagano zabija.

No, nakon tri minute pregledavanja VAR-a sudac je poništio pogodak jer je Maxi Gomez bio u zaleđu.

U 30. minuti Carvajal je sjajno prošao izbio pred Cillessena, ali nizozemski vratar sjajno brani i čuva svoju mrežu.

Na odmor se i otišlo s 0:0, a u nastavku je Real podigao razinu igre i preselio ju na polovicu Valencije. Bilo je samo pitanje kada će obrana gostiju puknuti, a to se dogodilo u 61. minuti nakon sjajne akcije Modrića, Hazarda i na kraju strijelca Benzeme.

Pet minuta kasnije mogao se Modrić i upisati u strijelce kada je potegao s 20-ak metara, ali ponovno Cillessen sjajno brani. No, ni čudesni Nizozemac ništa nije mogao u 75. minuti kada Mendy probija po lijevoj strani i dodao do Asensjia koji je tek ušao u igru i zabio za 2:0. Tako se Španjolac na najbolji mogući način vratio na teren nakon duge ozljede.

Konačan rezultat u 87. minuti postavlja Benzema svojim drugim pogotkom. Casemiro je oduzeo loptu ispred svog kaznenog prostora, uslijedila je kontra, a u završnici Karim Benzema pokazuje pravu magiju i zabija za 3:0.

Da stvar bude još gora za Valenciju, Lee Kangin je dobio crveni karton.

Ovom pobjedom Real Madrid je zadržao priključak za vodećom Barcelonom za kojom i dalje zaostaje dva boda.