Osijek je u 29. kolu 1. HNL pobijedio Goricu 2:1. Pred 1833 gledatelja zabili su Mirko Marić u 35. minuti i Mihael Žaper u 57. minuti. Gol nade u 92. minuti za goste postigao je Kristijan Lovrić.

Ovom pobjedom Bijelo-plavi ostali su peti s tri boda manje od drugoplasirane Rijeke na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone.

Gorica je ovim porazom izgubila gotovo sve šanse za plasman u kvalifikacije Europa lige i trenutačno su šesti.

Poslije nervoznog početka s obje strane s mnoštvom tehničkih pogrešaka, posebno u pass igri kod gostiju, Osijek je uspio zagospodariti terenom.

Kontinuiranim pritiskom od 18. do 36. minute uspjeli su stvoriti neugodnosti pred golom Kristijana Kahline te na kraju povesti.

U 27. minuti Joey Suk spašava Goricu izbijanjem lopte s gol-linije. Poslije gužve u kaznenom prostoru Gorice pucao je Škorić, Goričin Nizozemac izbio je to s crte. Dvije minute potom iz slobodnjaka tuče Petar Bočkaj s nekih 25 metara, bilo je to vrlo blizu desnih rašlji gostujućeg golmana.

U 35. minuti najljepši trenutak prvog poluvremena – akcija Osijeka za 1:0 vodstvo. Kombinacija Laszla Kleinheislera i Merveila Ndockyta završila je lijepim dodavanjem potonjeg za Mirka Marića u kaznenom prostoru Gorice. Marić, najbolji strijelac 1. HNL, lakoćom precizno poentira za zasluženo vodstvo domaćina.

Nastavak donosi veliku šansu Gorice. Marin Čabraja probio je lijevu stranu, centrirao u sredinu gdje je uklizao Mile Škorić i odbio loptu u lijevu stativu.

Osijek u 56. minuti prelama utakmicu. Kleinheisler je dodao na lijevu stranu, Petar Bočkaj tukao snažno iskosa, a Kahlina obranio.

Lopta se odbila ispred golmana Gorice gdje se najbolje snašao Marić koji je dodao za Žapera koji ne griješi i pogađa za 2:0 domaćina.

Nakon drugog gola Osijeka ritam je skroz pao, a tome su pomogle i učestale zamjene s obje strane. Najveći pehist ispao je napadač Gorice Ognjen Mudrinski koji je ušao u 46. minuti, a morao izaći u 61. zbog lakše ozljede.

Na kraju – drama. Kristijan Lovrić u 92. minuti fantastično pogađa za 2:1, a minutu nakon toga još jednom prijeti i šalje loptu pored gola.

U sljedećem kolu Osijek za tri dana gostuje u Zaprešiću kod Intera, Gorica dočekuje zagrebački Dinamo.