Nogometna reprezentacija Brazila je prije točno šest godina doživjela najveće poniženje u povijesti.

Karioke se u bile domaćin Svjetskog prvenstva u nogometu. Apsolutno je kompletna nacija je očekivala da će njihova selekcija doći do trofeja, došli su du polufinala, ali je zatim uslijedilo istinsko poniženje za Brazil.

Njemačka je deklasirala, ponizila, osramotila Karioke i pobijedila ih je sa nevjerovatnih 7:1.

Brazilski nogometaši su nakon ovog poraza stavljeni na stub srama. Godinama im navijači nisu mogli da oproste sramotu koju su im priredili i ovaj poraz se smatra za najveće poniženje u povijesti ove nogometne reprezentacije.

A sramota je zaista bila velika. Nijemci su se poigravali, radili su šta su željeli u svakom trenutku utakmice, a već do poluvremena je bilo 5:0 golovima Mullera, Klosea, Kroosa i Khedire.

U nastavku je Schurrle zabio još dva puta, da bi počasni gol u 90. minuti za Brazil postigao Oscar.